KNIHA

hostitel the host

Informace

Kniha má prolog, epilog, 59 kapitol a 606 stran.
Vydalo nakladatelství: Little, Brown and Company
Český a slovenský překlad: Tatran

Poznámka

Knihu jsem četla jenom v angličtině, takže prozatím nejsem obeznámena s českým překladem některých výrazů :). Díky za pochopení.

Obsah

Na matičce Zemi proběhla invaze mimozemšťanů známých jako "The Souls" a lidé prohráli.

The Souls ke svému životu potřebují hostitele a těmi se pro ně stali pozemšťané. Jakmile jsou tato stříbrná stvoření vložena do lidského těla, naprosto přebírají kontrolu a mysl původního obyvatele těla zaniká. Zůstávají jen vzpomínky.

Jak ale zjistíte po prvních stránkách, není to tak v případě těla, které dostala Wanderer. Původní majitelka těla Melanie Stryder odmítá upadnout do zapomnění a dává svou přítomnost Wanderer velmi často a rázně najevo. Tak dvě naprosto odlišné mysli obývají jedno tělo. Mírumilovná, laskavá několik tisícovek let stará Wanderer, která je mezi "svými" velmi známá, protože žila již na 8 jiných planetách (což není pro Souls obvyklé) a rázná, tvrdohlavá, houževnatá dvacetiletá Melanie, která zoufale miluje Jareda Howea a svého malého bratra Jamieho.

Melanie často atakuje Wanderer vzpomínkami a pocity na Jareda a Jamieho tak moc, že z těchto dvou stanou nedobrovolní spojenci a vydají se Jareda a Jamieho hledat. V patách je jim ale The Seeker, žena která má za úkol vyhledávat lidské hostitele, Wanderer totiž měla z mysli Mel získat informace, kde se lidé schovávají.

Nakonec se Wanderer a Mel dostávají do pouště, kde Mel hledá úkryt svého strýce Jeba. K jejich překvapení poušť skrývá nejen strýčka, ale taky další 28 lidí, mezi kterými je i Jared a Jamie. Pro Wanderer a Mel však nastávají krušné chvíle. Pro lidi je totiž Mel mrtvá a Wanderer je nepřítel...Lidská povaha je prudká a těkavá, mírumilovnou Wanderer by každý z lidí nejradši zabil a to včetně Jareda, do kterého jsou Mel s Wanderer zamilované...

Slovenská audio ukázka

Zdroj: martinus.sk

Slovenská ukázka

Liečiteľ sa volal Brodí sa hlbokými vodami.
Keďže bol duša, predstavoval stelesnené dobro. Poznal súcit, bol trpezlivý, čestný, oplýval cnosťami a z každého jeho činu vyžarovala láska. Strach bol pre Brodí sa hlbokými vodami nie veľmi zvyčajný pocit.
Ešte zriedkavejšie ako strach sa ho zmocňovalo podráždenie. No keďže Brodí sa hlbokými vodami žil vo vnútri ľudského tela, podráždeniu sa občas nevedel vyhnúť.
Šepot, ktorého pôvodcami boli Liečiteľovi študenti zhrčení vo vzdialenom kúte operačnej miestnosti, o čosi zosilnel a pery Brodí sa hlbokými vodami sa zovreli do tenkej krivky. Bol to nezvyčajný tvar, pretože najčastejšie sa jeho ústa formovali do úsmevu.
Tá grimasa neušla pozornosti Darrena, jeho asistenta. Poklopkal mu po pleci.
„Sú iba zvedaví,“ upokojoval Liečiteľa.
Celou ukázku si můžete přečíst na webu martinus.sk.

Pokračování

Stephenie Meyer má naplánované knihy jako trilogii. Pokračování by se měla jmenovat The Soul a The Seeker. V rozhovoru s fanoušky autorka prozradila, že z druhého dílu má napsané prolog a první dvě kapitoly.

Refresh | Back | Forward
NENÍ DOVOLENO KOPÍROVAT JAKÝKOLIV MATERIÁL Z TĚCHTO STRÁNEK PRO ÚČELY VLASTNÍHO VYSTAVENÍ NA WEBU ČI BLOGU
Copyright © James & Kubi 2007 - 2011, team[at]intoxicated[dot]cz. All rights reserved.